SEO Ajansı olarak Ankara'da hizmet veren Graphist, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için gereken tüm çalışmaları yapar. SEO, belirlenen kelimelerde üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmenizi sağlayan bir reklam çalışmasıdır. Temel olarak, sitenizde uygun şekilde kodlanan "kelime" ve "sözcük"lerin arama motorları tarafından daha kolay bulunması ve bu kelimeleri içeren sayfalarınızın Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda gelmesini sağlamaktır. Arama motorlarında üst sırada gelmek demek, potansiyel müşteri ya da ulaşmak istediğiniz kullanıcıların sizi diğer sitelerden önce görmesi, size daha kolay erişmesi, daha fazla güvenmesi demektir.

Halihazırda çalışan bir web sitesi üzerinde de SEO çalışmaları yapılabilirken, kendi yaptığımız tüm web sitesi tasarım ve kodlamalarını SEO uyumlu halde teslim ederiz. Bilinmelidir ki; Arama Motoru Optimizasyonu işi site üzerinde çok fazla geliştirme gerektirir. Yazıların ve başlıkların düzenlenmesi, belirlenen kelimenin vurgulanması ve görsellerin geliştirilmesi, SEO geliştirmelerinden sadece birkaçıdır. Bunlarla birlikte başka web siteleri üzerinden backlink ile desteklenmelidir.

SEO çalışmaları, aylık olarak ve kelime bazında yapılmalıdır. Böylece arama motorlarunda üst sıralara çıkmak ve orada kalmak garanti altına alınmış olur. Aylık olarak çalışmanın sebebi, internet mecreasındaki rekabetin çok fazla olmasıdır. Eğer websitesi üst sıraya çıktığı zaman çalışmalar sonlandırılırsa, rakipler de SEO çalışmaları ile üst sıralara çıkar ve o ana kadar yapılan SEO çalışmalarımız boşa gitmiş olur. Bu nedenle çalışmanın devamlılığı önem arz etmektedir. Kelime bazlı çalışma ise, rakip analizleri yapıldıktan sonra üzerinde çalışılacak olan kelimelerin belirlenmesiyle olur. Belirlenecek olan kelimeler, aranması muhtemel kelimelerden özenle seçilmeli ve web sitesi ona göre şekillendirilmelidir. Örneğin "Web sitesi Tasarımı" veya "Web Tasarım Ankara" birer SEO kelimesidir.

Hedefleriniz doğrultusunda belirlenecek olan bu kelimeler, arama motorlarının çalışma prensiplerine uygun şekilde hazırlanır ve websitenizin üst sıralarda yer alması için sitenizde gerekli değişiklikler yapılır. Değişiklikten önce ve sonra sitenizin ve rakiplerinizin durumunu içeren detaylı bir rapor hazırlanır ve tarafınıza sunulur. Böylece çalışmaların etkinliği gözler önüne serilir.

İstenilen kelimelerde üst sıralara çıktıksan sonra, başka kelimelere geçilse bile önceki kelimeler de sürekli takip edilmelidir. Sıranın düşmesi durumunda gerekli müdahaleler tekrar yapılmalı ve site tekrar üst sıralara çıkarılmalıdır.

Graphist Reklam olarak bizler, websitenizi hedeflenen kelimelerde üst sıralara çıkarır ve çalışmanın devamlı olması halinde, sıranızın düşmeyeceğini garanti ederiz. Haftalık ve aylık raporlarmalar ile sitenizin arama motorlarındaki durumlarını bildirir, çalışmanın verimliliğini kanıtlarız. SEO paketlerimiz ile ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın.